تبلیغات
مطالب شنیدنی.آنچه شما می پسندید - هجوم به ارزش های اخلاقی /نگاهی به شبکه صهیونیستی فارسی 1
بسم الله الرحمن الرحیم

هجوم به ارزش های اخلاقی /نگاهی به شبکه صهیونیستی فارسی 1

جمعه 11 تیر 1389 03:18 ب.ظ

نویسنده : reza abbasian

مقدمه:
به تازگی شبکه ای به نام فارسی 1 از طریق ماهواره هات بیرد قابل دریافت شده است. این شبکه پس از مدتی تبلیغ و در انتظار نگه داشتن مخاطبان فارسی زبان خود بالاخره در روز شنبه 10 مرداد برابر با اول آگوست 2009 برنامه های خود را شروع کرد. برنامه های این شبکه اغلب شامل پخش سریال های خانوادگی و تفریحی کشورهای مختلف از جمله آمریکا و کره به زبان فارسی (دوبله) و نیز موزیک ودیوهای خاص می باشد. متأسفانه بدلیل ناآگاهی مخاطبین از اهداف پیدا و پنهان گردانندگان این شبکه در حال حاضر شبکه فارسی 1 مخاطبین بسیاری را از میان جوانان و بخصوص خانواده ها به خود اختصاص داده است. این می تواند هشدار و زنگ خطری جدی برای متولیان رسانه ملی محسوب شود و رسالت ایشان را در ارتقای کیفی برنامه های تولیدی سیما افزایش دهد.

مدیریت شبکه فارسی 1

از نکات قابل توجه در خصوص شبکه فارسی 1 مدیریت و شیوه اداره این شبکه است. به نظر نگارنده دانستن برخی اطلاعات در این خصوص ضمن اینکه می تواند جالب باشد شاید بتواند در تشریح اهداف و نیات پنهان این شبکه برای مخاطبین موثر واقع شود. شبکه فارسی 1 متعلق به فردی به نام روبرت مرداک امپراطور رسانه ای و چهارمین مرد قدرتمند آسیاست. دفتر مرکزی این شبکه در هنگ کنگ قرار دارد و توسط کمپانی معروف استار متعلق به نیوز کورپریشین واقع در نیویورک و با همکاری شرکت افغانی موبی متعلق به خانواده محسنی اداره می شود.

اما روبرت مرداک کیست؟ روبرت مرداک یهودی استرالیایی الاصلی است که به سلطان شیطانی رسانه ها معروف است او دارای 60 شبکه تلویزیونی به 13 زبان مختلف است که روزانه حداقل 300 میلیون مخاطب را به خود جلب می کند. همینطور مسئولیت 100 روزنامه و مجله معتبر همچون دیلی تلگراف، وال استریت ژورنال، تایمز، ساندی تایمز، نیویورک پست و نیز شبکه های خبری معروفی همچون فاکس، فاکس نیوز و اسکای نیوز و سایت هایی همچون "مای اسپیس" بر عهده این فرد است. روبرت مرداک که از صهیونیست های بسیار با نفوذ در دنیاست بارها شخصاً به دخالت در امور دیگر کشورها از طریق همین شبکه افسانه ای رسانه ای اذعان داشته است که شاید یکی از مهمترین این کارکردها اثرگذاری و هدایت افکار عمومی توسط شبکه فاکس نیوز در جریان جنگ آمریکا علیه عراق باشد.

شخصیت عجیب مرداک بسیار قابل تأمل است او در عین حالی که هدایت بزرگترین بنگاه های خبری را بر عهده دارد بیشترین تمرکز خود را بر برنامه های تفریحی ـ سرگرمی نهاده است. در عین حال پر تیراژ ترین مجله انگلیسی یعنی نیوز آوورلد که یک مجله جنسی است متعلق به اوست و همینطور پر تیراژترین انجیل جهان توسط انتشارات او (واندروان) در آمریکا به چاپ می رسد. همین اندک به خوبی بیانگر آن است که لقب سلطان شیطانی رسانه ها لقب برازنده ای برای مرداک است.

شبکه فارسی 1 با اهدافی هولناک

در حال حاضر شبکه فارسی 1 ظاهراً برنامه های خود را برای مخاطبان فارسی زبان افغان، تاجیک و ایران تهیه و پخش می کند، لیکن به خوبی مشخص است تمرکز اصلی برنامه ها بر روی مخاطبان ایرانی است. برنامه های این شبکه فارسی شامل پخش سریال های تفریحی و خانوادگی صرف با دوبله فارسی و نیز موسقی تصویرهای خاص با محتوای جنسی و خشونت می باشد. از این بابت این شبکه نسبت به دیگر شبکه ها، حتی شبکه 24 ساعته ام بی سی پرشیا که پیش از این پخش فیلم های سینمایی روز هالیوود با زیرنویس فارسی را در ماهواره عرب ست آغاز کرده بود متمایز است.

ویژگی های این شبکه را از دو نظر می توان بررسی کرد:

1- شاخصهای ظاهری

- این شبکه برای اولین بار اقدام به دوبله آثار نمایشی روز اروپا، آمریکا و آسیای جنوب شرقی به زبان فارسی نموده است. اگر چه کیفیت این دوبله ها بسیار ضعیف و غیر قابل مقایسه با دوبله فیلم های خارجی در داخل ایران است لیکن در مقایسه با شیوه زیرنویس فارسی این آثار که در دیگر شبکه ها صورت می گیرد توانسته است نظر مخاطبین خود را به نوعی جلب کند. پیش بینی می شود به تدریج شبکه فارسی 1 تلاش کند این نقیصه را نیز رفع نماید و به کیفیت دوبله آثار پخش شده بیافزاید.

- از ویژگی های دیگر این شبکه پخش سریال های طولانی مدت و دنباله دار خانوادگی و تفریحی معمولی است که مخاطب اصلی آن خانواده ها بوده و با هدف کاملاً تفریحی تهیه و پخش می شوند. بخشی از برنامه های این شبکه هم به پخش موزیک ویدئوهایی اختصاص دارد که غالباً مضامین جنسی و خشونت را به تصویر می کشند.

- استفاده از وله های خاص غالباً با غلبه رنگ های صورتی از ویژگی های دیگر برنامه های این شبکه است. رنگ صورتی خصوصاً آنجا که در کنار رنگ های تیره ( مشکی ) قرار می گیرد از رنگهای ویژه و مورد توجه شبکه های پورنو بوده و به شدت در تولیدات بصری (مجله ها، سایت ها و ...) با موضوعات جنسی به کار می رود. برخی روانشناسان معتقدند رنگ صورتی بخصوص در مجاورت رنگ تیره بر انگیزاننده حس و غریزه جنسی در مخاطب است.

2- شاخص های محتوایی

به هیچ عنوان نمی توان پذیرفت آقای روبرت مرداک یکی از بزرگترین مردان رسانه ای جهان تنها با هدف سرگرم کردن مخاطبان فارسی زبان جهان شرکت های متعددی در دبی، هنگ کنگ و نیویورک فعال کرده باشد و شبکه ای خاص را بر روی یکی از بهترین فرکانس های ماهواره ای هات برد راه اندازی نموده باشد اما هیچ هدف خاصی را پیگیر نباشد. شبکه فارسی 1 اولین شبکه ای است که به طور تخصصی تمام تمرکز خود را بر روی خانواده ها نهاده است و اگر قرار است جوانان را نیز مورد هدف قرار دهد آنها را در کنار خانواده مورد توجه قرار می دهد.

مدیریت شبکه فارسی 1 با دقت و وسواس خاصی برنامه های خود را انتخاب می کند و آنچنان محتوای این سریالها برایشان مهم است که و به طور شتابزده و با دوبله ای نازل اما با سرعت در اختیار بینندگان فارسی زبان قرار می دهد. نگاهی به این سریال ها به خوبی نشان می دهد که تمام آنها در پرداختن به موضوعات ذیل مشترکند و به نظر می رسد قرار است در فارسی 1 به هیچ موضوعی غیر از این پرداخته نشود:

- ترویج خانواده های بی سامان و لجام گسیخته در مقابل ساختار سنتی خانواده
- ترویج و عادی جلوه دادن خیانت زن به همسرر و البته شوهر به زن
- بی اهمیت جلوه دادن احترام به والدین
- عادی جلوه دادن رابطه جنسی دختر و پسر قبل از ازدواج تا حد باردار شدن دختر خانواده
- هویت زدایی از مفهوم خانواده به عنوان کوچکترین واحد اجتماعی مستقل و مؤثر
- عادی جلوه دادن سقط جنین برای دختران قبل از ازدواج به عنوان راه حلی طبیعی برای رفع دلهره های احتمالی در روابط جنسی دختر و پسر
- تعصب زدایی از کانون خانواده و ترویج بی تفاوتی نسبت به حریم خانواده
- ترویج مفهوم زندگی با دیگران به جای ازدواج ( جالب است بدانیم این مفهوم سالهاست در برخی تولیدات روتین تلویزیونی خودمان هم تبلیغ می شود).
- ترویج فمینیسم و کم رنگ کردن نقش مرد در جامعه در حد کسی که تنها جهت رفع نیازهای جنسی زن خلق شده است!
- مخدوش نمودن رابطه فرزندان پسر و دختر در خانواده
- افزایش تأثیر پذیری جنسی و خشونت در جوانان و نوجوانان بخصوص از طریق پخش موزیک ویدئوهای خاص
- پی ریزی و ایجاد آمادگی ذهنی تفکر شیطان پرستی در نوجوانان و جوانان

کانون خانواده از مهمترین پایه های جامعه در کشورهای اسلامی و به خصوص ایران عزیزمان است و به خوبی مشخص است که گردانندگان این شبکه بر اهمیت این پایگاه مقدس در جامعه اسلامی واقفند و با مورد هجوم قرار دادن آن برنامه دراز مدتی را در ذهن طراحی نموده اند.

سخن پایانی

اگر به دقت برنامه های مختلف شبکه های فارسی زبان خارج از کشور را پیگیری کرده باشیم الحق باید بگوییم تنها جای چنین شبکه ای خالی بود!! شبکه فارسی 1 حلقه مفقوده حمله رسانه ای غرب و در رأس آن صهیونیست را علیه ایران اسلامی تکمیل می کند. حلقه ای که مشخصاً خانواده را در کانون توجه خود قرار داده و با هدف منفعل و منحرف نمودن آن، تهیه و پخش می شود.

 شبکه فارسی 1 در ادامه همان سناریوی از پیش طراحی شده ای شکل می گیرد که سالها پیش رهبر انقلاب از آن به عنوان تهاجم و شبیخون فرهنگی یاد کردند و امروز بیش از هر روزی نمودهای بارز این تفکر شیطانی را احساس می کنیم اما در این کارزار لازم است از اسباب و ادوات خاص خود برای مقابله و حتی تهاجم بهره جست. این ابزار چیزی نیست جز رسانه.

متأسفانه رسانه ملی در تولید برنامه های ویژه خانواده چندان موفق نبوده. اگر چه در طول سالیان گذشته برنامه های خوب و مخاطب پسند و پر محتوایی تهیه و تولید شده است اما این امر از تداوم لازم برخوردار نبوده و به طور مشخص از استراتژی قوی و از پیش تعیین شده ای متناسب با نیاز روز تبعیت نکرده است. لازم است رسانه ملی در تعریف خود از برنامه های با موضوع خانواده بازنگری جدی به عمل آورد و ضمن شناخت دقیق نیازهای مخاطبین (به خصوص زن خانواده و جوان) به تولید برنامه های روتین و جذاب همت گمارد.

 صدا و سیما می تواند با تولید برنامه های مناسب و هدفمند و با بهره گیری از نظرات کارشناسان و منتقدین، رسانه های خارجی را با چالشی جدی مواجه سازد. بی شک بسیاری از مخاطبین به دنبال پر نمودن اوقات فراغت خود به جستجو در کانال های ماهواره ای می پردازند و در این بین است که ناخودآگاه متوجه برنامه هایی می شوند که بر خلاف ظاهری فریبنده به شکار ارزش های متعالیشان خیز برداشته اند اینجاست که رسالت رسانه ملی دو چندان می شود.

به نظر می رسد توجه به راهکارهای ذیل می تواند برای برنامه سازان و برنامه ریزان رسانه ملی مفید باشد:

- توجه به تولید سریال های خانوادگی جذاب و طولانی مدت روتین (به عنوان یکی از نمونه های بارز این سریال ها می توان از مجموعه نرگس نام برد)
- توجه به محتوای برنامه ها با در نظر گرفتن لزوم ارائه غیر مستقیم پیام
- بهره گیری از فرهنگ غنی ایرانی ـ اسلامی در تولید برنامه های جذاب (به عنوان مثال سریال بر بام آسمان ویژه زندگی غیاث الدین جمشید کاشانی نمونه خوبی از این تولیدات بود)
- توجه ویژه به برنامه های ظنز خصوصاً طنزهای فاخر (بد نیست اشاره کنیم هنگام پخش سریال طنز شبهای برره صدای آمریکا در کنداکتور خود تغییراتی ایجاد می کرد تا برنامه های مهمی در آن ساعت پخش نشود)
- توجه ویژه به پخش موسیقی های اصیل متناسب با فرهنگ ایرانی ـ اسلامی
- توجه ویژه به برنامه هایی با موضوع تفریحی سرگرمی از طریق تولید برنامه هایی در ساختارهای جذاب مسابقه ای
- توجه ویژه به تولید و پخش برنامه های ورزشی جذاب برای جوانان و خانواده ها به غیر از فوتبال
- همچنین لازم است رسانه ملی تولید برنامه هایی را که بتواند در آن واحد پدر، مادر، دختر و پسر یک خانواده را در کنار هم بنشاند نیز همت گمارد.

در ادامه مطلب،حتما نظرات را بخوانید تا خودتان به نتیجه برسید.

منتظر نظرات شما هستم.

http://shia-news.com/fa/pages/?cid=15975


نظرات بینندگان:
تحلیل بسیار مزخرفی بود
نکن شما هم توهم زدید خدای نکرده!! از شما می خواهم مثل قبل مطالب جالب و خواندنی بزارید و بگذارید ما با شما بمانیم ؟؟
با سلام و خسته نباشید.
اینهایی که گفتید همه درسته اما بهتر بود مختصر تر و حرفه ای تر میگفتید.
این دشمنان دست بردار نیستند.
در کل تحلیل خوبیه.
مهم هدف دشمن بود که گفته شد و اون نشانه گیری خانواده های ایرانی است اگر جوانان ما بفهمند که . .
چرا صدا سیما یک شبکه 24 ساعته فیلم و سریال خوب برای خودمون درست نمیکنه که مردم به شبکه فارسی1 گرایش نداشته باشند
چرا صدا سیما یک شبکه 24 ساعته فیلم و سریال خوب برای خودمون درست نمیکنه که مردم به شبکه فارسی1 گرایش نداشته باشند
بسم رب الزهرا(س)
سلام؛
بخدا باید گریست به حال کسانیکه به شبکه صهیونیستی فارسی 1 دید مثبتی دارند.
خواهرمن! برادر من!
خرافات نزد تویی است که هنوز در خواب جهالت هستی.
روبرت مرداک عاشق من و تو که نیست که چنین هزینه عظیمی را برای تولید این شبکه ضدفرهنگی کند.
کاش بجای نقض افکار صحیح، گاه گاهی روحیات خودمان را تحلیل می کردیم.
بخدا الان دلم میخواهد گریه کنم که چرا جوان شیعه بجای ترویج فرهنگ انتظار درپی توجیه خواسته های شیطانی خود است.
وا اصفا...
به جای غصه خوردن الكی برای دیگران به فكر خودتان باشید
قیامت نزدیك است
اینایی که گفتید درسته اما چرا یه راه حل واسش پیدا نمی کنید منی که همش تو خونم وبیشتر اوقات روز تنهام منتظر یه شبكه اینجوری با سریالهای طولانی وفیلمهای خانوادگی ام پس دنبال انتقاد وتخریب نباشیدراه حل چیه؟
آقای تلویزیون ایران چرا باید مردم به تلویزیون فارسی 1 رو بیاورند؟ در آن چه وجود دارد این همه علاقه نشان می دهند.چه شده صهیونیست برای ماهایرانیان برنامه این شكلی میسازد.؟ عزیزان ایرانیم تورو خدا مراقب فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی خود باشیم.یا علی
همه کسایی که این شبکه رو نیگا می کنن مثل شما مفسر نیستن. بیشتر مردم فقط جنبه سرگرمی ایونو نیگا می کنن . شما دید منفی وحشتناکی دارین در ضمن مشخصه همه سریال هارو کاملا نیگا می کنید. ای بلا
تا وقتی شبکه های ماهواره ای صدا و سیما توسعه،ارتقاء(کمی و کیفی)پیدا نکنه و مشکل استفاده از دیش و رسیور حل نشه مردم به سمت شبکه های دیگه تمایل و گرایش پیدا می کنند.آقای ضرغامی چطور از ارائه دیش با آرم صدا و سیما صحبت می کنه در حالی که هنوز قانون ممنوعیت استفاده از ماهواره وجود داره؟آیا با مجلس هماهنگی کرده یا نه.بهر حال تا آقایون بخواهند بجنبند چندین شبکه دیگه فارسی ماهواره ای دیگه هم راه می افته و باز هم خواهیم دید آقایون دارند در مورد انداختن آرم صدا و سیما و اندازه دیش صحبت می کنند.تا کی بر سر مسائل بی اهمیت می خواهید بحث کنید در حالی که تجهیزات ماهواره ای از هر نوعش مثل مواد مخدر براحتی قابل دسترسی است.
تا وقتی شبکه های ماهواره ای صدا و سیما توسعه،ارتقاء(کمی و کیفی)پیدا نکنه و مشکل استفاده از دیش و رسیور حل نشه مردم به سمت شبکه های دیگه تمایل و گرایش پیدا می کنند.آقای ضرغامی چطور از ارائه دیش با آرم صدا و سیما صحبت می کنه در حالی که هنوز قانون ممنوعیت استفاده از ماهواره وجود داره؟آیا با مجلس هماهنگی کرده یا نه.بهر حال تا آقایون بخواهند بجنبند چندین شبکه دیگه فارسی ماهواره ای دیگه هم راه می افته و باز هم خواهیم دید آقایون دارند در مورد انداختن آرم صدا و سیما و اندازه دیش صحبت می کنند.تا کی بر سر مسائل بی اهمیت می خواهید بحث کنید در حالی که تجهیزات ماهواره ای از هر نوعش مثل مواد مخدر براحتی قابل دسترسی است.
من تا حالا فارسی1 را نگاه نکردم. ولی از لج شماها هم که شده میرم نگاه میکنم.
آدم باید خودش جنبه داشته باشه. هر چی دید یاد نگیره.
به نظرم بعضی از سریالهای فارسی 1 باعث ایجاد تضاد فرهنگی میشه نه همه ی سریالهاش.صدا و سیمای خودما تاثیر زیادی در پذیرش سریالهای فارسی 1 توسط مردم رو داره.باید صدا و سیما اهمیت بیشتری به این موضوعات و نیاز مردم بده
اول خودتو اصلاح کن بعد دیگران
عیسی به دین خود
موسی هم به دین خود
شما که ازخداتونه مردم دنبال اینکارها باشن وشما کارخودتون رو بکنید ،
آقای محترم درد مردم این نیست درد مردم گرسنگی اونو درست کن تا عفت وپاکی فرار نکنه
شبکه فارسی بهترین شبکه در دنیا است ولی در حال حاضر دولت ایران در این شبکه پارزیت می اندازند تا ما نبینیم از مسولان گرامی خواهش می کنم که روی این شبکه پارزیت ندازند چون من عاشق ایران هستم ودارم کم کم از ایران متنفر میشم که این شبکه را قطع می کنند
خاک تو سرتون با این تحلیلاتون زنده باد فارسی 1
با سلام
1-احتمالا کسانی که با فحش و بد و بی راه به این مطلب نظر دادند از کارکنان شبکه فارسی 1 هستند و نگران منافع مادی خودشون .
2-ان شاءالله این افراد با روبرت مرداک و دیگر صهیونیست ها محشور شوند
یا حق
مزخرف بود
شما فکر میکنید هرکس دامن به پا کنه و با پسرها ارتباط داشته باشه فقط دنبال مسائل جنسیه.خاک تو سرتون با این تحلیل های مسخره تون
با سلام
واقعا جای تاسف داره برای افراد لجام گسیخته ای كه حرف حق رو می شنوند و باز هم انكار می كنند .
كی می خواید بفهمید كه صهیونیستها دوست ما نیستند و دست شون همون چماق اهنی . خواب خرگوشی رو تمومش كنید .آدم حالش از ادمهای نفهم بهم می خورده
با سلام
من واقعا با شما موافقم
این شبکه واقعا مزخرفه و واقعا با نیات پلید داره پخش میشه
منم با حات موافقم. مدیر این شبکه هرکی میخواد باشه پولشو الکی برای ما خرج نمیکنه.
نكات مثبتی هم در برخوردهای اجتماعی دارد
تا وقتی كه شبكه های ملی داخل اقدام به پخش 24 ساعته اخبار ومسائل فلسطین ولبنان می كنند وآنقدر تبلیغ می كنند تا موضوعی در ایران به ضد تبلیغ تبدیل می شود وبه جای رسیدگی به مسائل داخلی به این مسائل می پردازند وبه جای بررسی علمی واهمیت دادن به سلیقه مخاطبان وانتقاد پذیری فقط كار خودشان را انجام می دهند وبه جای سعی كردن در جذب مخاطب ومشخص كردن اهداف این رسانه ها بدون قصد وغرض فقط به ارسال پارازیت اكتفا می كنند روز به روز مردم به این شبكه های ماهواره ای اقبال بیشتری پیدا می كنند بنده معتقد به این هستم كه این شبكه ها باید آزاد باشند وشبكه های داخلی نیز به تولیدات پر محتوا وبدون حاشیه بپردازند تا مردم خود آگاهانه تصمیم بگیرند نباید دفاع از حق 3 میلیون نفر فلسطینی سنی كه حتی مارا قبول ندارند به قیمت نابودی فرهنگ وتمدن غنی چند هزار ساله ما منجر شود
سلام
من قبل از این كه بدونم صاحب شبكه فارسی 1 صهیونیست هست متوجه این شدم كه این شبكه
داره تبلیغ مشروبات الكلی میكنه .تبلیغ رستورانها رو میكنه حتی فكر كردم صاحب این شبكه احتمالا یا داره برای این اصناف تبلیغ میكنه یا اینكه خودش تو این كارهاست .
من زیاد تلویزیون نگاه نمیكنم
تلویزیون ایران كه چیزی نداره
سریالهاش بیشترش دیالوگ میگن .جذاب نیست اخبارش بیشتر مسائل اسرائیل و فلسطین رو میگه صدا و سیمای ایران روی مردمش و خواستهاش و نیازهاشون به روز برنامه قویی نداره من كه یك خانم 33 ساله هستم.تلویزیون برام جذابیتی نداره مثل روزنامه یك نگاه كلی بهش میندازم ولی زیاد براش وقت نمیذارم .بیشتر وقتها برسم خونه اگه تلویزیون روشن باشه من خاموشش میكنم
شبكه فارسی 1 چندتا ویژگی خاص داره
خوب منم تا حدودی این شبكه رو دركنار خانوادم نگاه میكنم.دكور فیلمهاشونه نوع بازیشونه و چیزهایی رو از زندگی عادی و روزمره میشه دید كه تو تلویزیون ایران خیلی بسته هستند . فارسی 1 با توجه به اهدافی كه داره ولی شبكه راحتیه .من قبول ذارم زیاد با فرهنگ ایرانی همخونی نداره ولی شنونده باید عاقل باشه اینو هم قبول دارم كه اثر تخریبی قویی هم میتونه داشته باشه .باید توجه داشته باشیم كه تلویزیون یك عضو قوی تو هر خانواده ای هست .كه میتونه آباد كنه یا خرابی به بار بیاره.موفق باشین
سلام
تمام نظریات را تا حال خوندم اما یه موضوع مهمی هست كه مشخص نشد من خودم یكی از طرفدار های پرو پا قرص شبكه هستم حتما سریال هاش را تماشا می كنم اما\
درسته تضاد فرهنگی داره درسته باعث انحراف در خانواده میشه
اما یه چیز را نباید فراموش كرد به قول لقمان ادب از كه آموختی از بی ادبان خودم به این سریال به این تتیجه رسیدم عشق های خیابانی و ابراز علاقه های برخی مردا در اصل برای چی هست .
فكر نمی كنید بودن این شبكه همون سخن معروفه عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد.
فكر نكنم برا آدمایی كه زیاد از این مقوله سر در نمی اوردند فهمیدن این مسائل بد باشه منحرف هم كار خودش را می كنه چه فارسی 1 باشه چه نباشه.
یا علی
تحلیل خوبی ومو شکافانه ای اما جوانان دنبال سر گرمی هستند اگر مجالی باشد نه دنبال روضه و منبر صدا وسیما
1-هر خانواده باخودش است که اصالت خدش را حفظ کند 2-بلاخره دنیا مثل درب نیست که روی یک پاشنه باشد3-هر ساعت قابل تغیر میباشد امروز ما بابد حجابی مقابله می کنیم 10سال اینده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اگه عرضه دارید شبکه ای مثل اینپخش کنید بی جنبها فقط ذر میزنید
به یزدان که گر ما خرد داشتیم کجا این سرانجام بد داشتیم
خسته نباشید
فقط خواستم بگم ممنونم ازتون به خاطر مطلب جالبتون. و به اونایی که از تحلیل شما ایراد میگیرن فقط میگم کلاهشونو قاضی کنن . عقلم نعمت خوبیه.
واقعا مزخرف و چرند بود
من فكر می كتم كه این شبكه حامیانی پشت پرده داره كه دوست دارند مردم سرگرم باشند تا ندونند اطرافشون چی داره میگذره حالا اگر هم تحت تاثیر قرار گرفتن و زندگیاشون شبیه كاراكترهای گرفتار این سریالها شد كه چه بهتر تا یه مدت مدیدی نخواهند فهمید دنیا چه خبره!!!!!! فكر كنم اینطوری معقولتر باشه تا یه دشمن صهیونیست
چرا نظرات مردم رو سانسور می کنید؟
من راجع به صدا و سیما نقدی نوشته بودم
من یک ملی گرای دواتیشه هستم باید باور کرد هدف این شبکه متاسفانه پر طرفدار از هم پاشیدن فرهنک اصیل ماست
واقعاً متاسفم برای آدمهایی که این قدر احمق هستن که با اینکه می دونن این شبکه برای چی راه اندازی شده باز هم نگاه می کنن. دولنهای غربی می خوان بنیان خوانواده رو تو ایران از هم بپاشن تا راحت تر بتونن به کشور ما تسلط پیدا کنن اگه 30 سال پیش هم جوانها مثل الان بودن عراق ایران رو گرفته بود من یه جوون 30 ساله هستم و با شرایطی که توی مملکت می بینم این بچه ها اگه یکی بهشون بگه پخ میمیرن چه برسه به اینکه برن جنگ. تازه این شبکه داره بی غیرتی رو هم ترویج می کنه
با سلام
نظرهای شما درست ولی این راه حلش کار فرهنگی است
یعنی همه شما ماهواره دارید از بسیجی تا ........
حرف های شما درست ولی بایدخوش بین ترباشد
شما هم تو خونتون ماهواره دارین.اخه تلویزون كشور ما كه فقط دنبال تیلیت كردن مغز مردمه مگه فیلم هم بلده بسازه .
نمی دانم چرا مسئولان برای پخش آن هم مثل بقیه كانالها پارازیت نمی اندازند و بدون هچ مشكلی و خیلی شفاف بخش می شود!
به نظر من اگه شبکه ی فارسی 1 داره بی بندو باریو ترویج میده شبکه های صدا و سیمای خودمون هم داره یک سری آداب و سنن بد از جمله دروغ گویی تو روز روشن و روحیه ی کینه توزی و جنگ طلبی و حس افسردگی و غم و غصه و.... را ترویج میده بنابراین بهتر نیست به جای اینکه بشینید هی دنبال این و اون غیبت کنید اول یک کم خودتونو اصلاح کنید؟؟!!!!!!!!!! به خدا این کارا زشته با این کارا و حرفا بیشتر ضعف خودتونو نشون میدید وقتی بارازیت میندازید نشون میدید که توان مقابله ی فرهنگیو ندارید و از حرص و بیچارگیتون فقط خرابکاری میکنید مثل دعوای 2 تا کودک با هم واقعا واسه خودم متاسفم که دارم توی یک همچین کشور عقب افتاده ای زندگی می کنم به امید روزی بهتردیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -